Co kupimy w salonie łazienek?

co-kupimy-w-salonie-lazienek

Salony łazienek to miejsca, w których możemy nie tylko zdobyć całe potrzebne wyposażenie i sprzęty sanitarne, ale również zasięgnąć porady w sprawie aranżacji tego pomieszczenia i jego wykończenia. Ponadto salony łazienek specjalizują się w tworzeniu gotowych aranżacji dopasowanych do potrzeb konkretnego Klienta i jego pomieszczenia. W naszym wprowadzeniu w ten temat skupiamy się na ofercie produktowej salonów łazienek – podpowiadamy jakie kategorie asortymentu sanitarnego możemy w nich znaleźć oraz jakie korzyści płyną z wyboru ich oferty.

Asortyment salonów łazienek – najważniejsze elementy w ofercie

Każdy salon łazienek musi oferować meble łazienkowe, na które składają się przede wszystkim szafki pod umywalkę, półki łazienkowe, regały z półkami, a także lustra. Do dyspozycji mamy także bardziej skomplikowane elementy umeblowania, takie jak toaletki, garderoby łazienkowe, organizery, stojaki i systemy wieszaków. Warto dobierać je względem ilości wolnej przestrzeni oraz pozostałego umeblowania, które znajdzie się w łazience.

W ofercie salonu łazienek powinny znaleźć się wszystkie niezbędne sprzęty sanitarne – umywalki, wanny, kabiny prysznicowe (oraz elementy do ich samodzielnego wykonania), kompakty WC, bidety. Dobrej jakości salon powinien dysponować rozmaitymi stylami i rozmiarami tych urządzeń, a także wariantami o odmiennym sposobie i docelowym miejscu montażu.

Do prawidłowego działania urządzeń sanitarnych konieczne będzie dysponowanie bateriami, które również powinny znaleźć się w ofercie salonu łazienek. Oprócz klasycznych baterii stojących warto zwrócić uwagę na baterie ścienne, baterie wolnostojące, baterie bez korpusu oraz baterie ozdobne. Warto wybierać je względem konkretnego stylu aranżacyjnego, na który się decydujemy.

Akcesoria w ofercie salonów łazienek

Dobrze urządzona łazienka musi zawierać wiele istotnych akcesoriów, bez których korzystanie z niej będzie utrudnione i niekomfortowe. Do takich należą mydelniczka i dozowniki na mydło, kubki do przechowywania szczotek, dywaniki, maty antypoślizgowe, wieszaki na ręczniki, relingi, uchwyty, poręcze, kosze na pranie, organizery. Salony łazienek dysponują rozmaitymi wersjami tych sprzętów, które możemy swobodnie przeglądać i dopasować do własnych potrzeb. Warto w ich wyborze kierować się kryteriami praktycznymi jak i estetycznymi, dbając o ich maksymalne wzajemne dopasowanie stylistyczne.

Każdy salon łazienkowy musi również dysponować systemami oświetleniowymi do łazienek, w wersji sufitowej, ściennej oraz dedykowanej do lustra. Popularnym wyborem są plafony, kinkiety, reflektory, oświetlenie LED i halogenowe, które pozwala uzyskać niezwykłe efekty wizualne, a przy tym pracuje w sposób ekonomiczny.

Nieodłącznym elementem są też zestawy do armatury sanitarnej – odpływy, syfony, zawory, orurowania. Każdy salon łazienkowy powinien posiadać je w wariantach podtynkowych i natynkowych, a niekiedy także w wersjach ozdobnych (dedykowanych np. do umywalek pozbawionych szafki). Z pewnością wśród oferowanych systemów znajdzie się rozwiązanie odpowiadające odbiorcom prywatnym jak i inwestorom wyposażającym łazienki w lokalach komercyjnych.