Jaką wannę do łazienki wybrać?

Kąpiel w wannie wciąż ma swoich zwolenników. Nic nie zastąpi możliwości zrelaksowania się w wannie po brzegi wypełnionej wodą. Wybór wanny pozwala stworzyć w łazience komfortową przestrzeń, zwaną przez niektórych strefą domowego SPA. Przyszli użytkownicy mają do wyboru przede wszystkim dwa rozwiązania: wanny do zabudowy i wanny wolnostojące. Czym one się różnią?

Wanny do zabudowy to kompromisowe rozwiązanie, które sprawdza się w pomieszczeniach dużych, jak i tych o średnim i małym metrażu. W porównaniu do wanien wolnostojących, zabierają one mniej miejsca. Wanny do zabudowy są zatem najczęściej wybierane są przez mieszkańców mieszkań i domów jednorodzinnych. W tym przypadku możliwości jest wiele. Wśród dostępnych wanien do zabudowy znaleźć można wanny prostokątne, narożne – symetryczne i asymetryczne, owalne bądź okrągłe oraz wanny o nieregularnych kształtach. Wszystkie wanny prostokątne dają możliwość zamontowania na nich parawanu nawannowego, umożliwiającego wykorzystywanie wanny jako w pełni funkcjonalnej przestrzeni prysznicowej. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w mieszkaniach, w których dostępna jest tylko jedna pełnowymiarowa łazienka.

Wanny wolnostojące to natomiast rozwiązanie, które cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród właścicieli łazienek o sporych metrażach, nierzadko również tych połączonych z sypialnią. Wanny wolnostojące kojarzą się przede wszystkim z maksymalnym komfortem. Wśród dostępnych rozwiązań znaleźć można wiele kształtów, wykończeń, a nawet kolorów, co daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wanny wolnostojące sprawdzą się zatem praktycznie wszędzie, gdzie jest na nie miejsce, niezależnie od stylu i charakteru wykończenia łazienki. W przypadku mniejszych pomieszczeń idealnym kompromisem wydają się być wanny wolnostojące przyścienne. Z jednej strony, zachowując charakter wanny wolnostojącej istnieje możliwość przysunięcia takiej wanny do ściany – zaoszczędzając miejsce i poprawiając funkcjonalność takiego rozwiązania.

Wybierz wannę w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb

W sklepie DEKORUS znaleźć można bogatą i różnorodną ofertę wanien. Wśród proponowanych produktów znaleźć można zarówno wanny do zabudowy, jak i wanny wolnostojące. Zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań naszych Klientów, dlatego też do dyspozycji oddajemy wanny w wielu różnych kształtach, rozmiarach i wykończeniach. Oferujemy wysokojakościowe wanny od znanych i cenionych producentów, co w efekcie gwarantuje solidność, odporność i wytrzymałość, a co najważniejsze – bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat.

Wanny  – sklep Warszawa i okolice

Zainteresowanych z Warszawy i okolic zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego zlokalizowanego na warszawskiej Białołęce przy ul. Modlińskiej 383. W przypadku pytań czy wątpliwości zachęcamy również do skontaktowania się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z proponowaną przez nas gamą wanien łazienkowych i do skorzystania z oferty.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu