Baterie łazienkowe – kluczowy element wykończenia każdej łazienki

Baterie łazienkowe to obowiązkowe elementy wyposażenia łazienki. Bez nich takie urządzenia jak umywalka, toaleta, wanna czy prysznic nie mogą funkcjonować prawidłowo. Baterie łazienkowe decydują o funkcjonalności całego pomieszczenia, są bowiem niezbędne do zasilania wspomnianych wcześniej urządzeń w wodę. 

Jakie baterie umywalkowe będą najlepsze? Na jakie baterie prysznicowe się zdecydować? Czy wybrać baterie podtynkowe, czy jednak baterie natynkowe? Te i inne pytania pojawiają się często w trakcie wyboru baterii łazienkowych. Podczas zakupu baterii, czy to baterii umywalkowych, baterii wannowych, czy baterii prysznicowych należy kierować się przede wszystkim jakością oraz designem, który powinien tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. Warto wybierać baterie łazienkowe od sprawdzonych i godnych polecenia producentów. Daje to gwarancję wysokiej jakości, a co za tym idzie pełnej funkcjonalności przez wiele lat. 

Na półkach sklepowych znaleźć można nieskończenie wiele różnych typów baterii łazienkowych. Zarówno baterie umywalkowe, baterie prysznicowe, jak również baterie wannowe występują w wersjach podtykowych oraz natynkowych. Obecnie na rynku i w naszej ofercie zróżnicowana jest również kolorystyka dostępnych baterii łazienkowych, gdzie najpopularniejsze kolory, zgodnie z obowiązującymi trendami, to poza klasycznym chromem: biel, czerń, złoto oraz miedź.

O funkcjonalności baterii w znacznej mierze decyduje sposób jej montażu. Możemy wyróżnić baterie podtynkowe, montowane w ścianie, pod powierzchnią płytek, gdzie cała instalacja i przyłącza są ukryte. Drugim możliwym wariantem montażu baterii łazienkowych jest montaż natynkowy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie danego rozwiązania warto zapoznać się z korzyściami wynikającymi z ich użytkowania. 

Baterie łazienkowe podtynkowe cenione są przede wszystkim za swoją minimalistyczną formę. Dzięki swojej nienachalnej estetyce z powodzeniem wpasowują się we wnętrza o różnorodnym charakterze. Zaletą armatury podtynkowej jest również brak węży przyłączeniowych, a co za tym idzie – swoboda aranżacji. Zarówno baterie, jak i pozostałe połączone z nią elementy zamontować można w dowolnym miejscu i układzie. Oprócz estetyki oraz kwestii aranżacyjnych, baterie podtynkowe wyróżniają również wysokie walory użytkowe. Tego typu rozwiązania są łatwiejsze w utrzymaniu czystości oraz zajmują mało miejsca, bowiem większość elementów ukrytych jest w ścianie Przede wszystkim jednak, systemy podtynkowe cechują się bezawaryjnością. Mosiężne korpusy montowane w ścianie są zawsze dokładnie sprawdzane pod względem szczelności, z kolei głowica – jedyny mechaniczny element baterii, który mógłby ulec ewentualnemu uszkodzeniu w trakcie użytkowania, jest częścią wymienną – bez konieczności demontażu elementów podtynkowych baterii.

A co z bateriami łazienkowymi natynkowymi? Spośród wielu zalet tego typu rozwiązań, szczególną uwagę warto skierować przede wszystkim ku łatwemu dostępowi do przyłączy, a tym samym również prostoty instalacji. Dzięki tym właściwościom, użytkownicy mają również możliwość samodzielnej wymiany baterii bez konieczności wzywania fachowca. Zaletą baterii natynkowych jest także bez wątpienia cena. Ta kwestia dotyczy jednak prostszych rozwiązań, takich jak baterie umywalkowe czy klasyczne baterie prysznicowe ze słuchawką. W przypadku systemów prysznicowych (z deszczownicą) czy baterii trójdrożnych wannowych, koszt baterii natynkowej potrafi natomiast znacznie przewyższyć cenę baterii podtynkowej – a to wszystko z uwagi na ilość widocznych elementów.

DEKORUS – szeroka oferta baterii łazienkowych

W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby i wymagania, do dyspozycji naszych Klientów oddajemy obszerną ofertę najwyższej jakości baterii łazienkowych, w tym baterii umywalkowych, baterii prysznicowych i wannowych. Zapewniamy rozwiązania od znanych i cenionych w branży dostawców – precyzyjnie wykonane, solidne, odporne i wytrzymałe. Wśród proponowanych przez nas baterii, zarówno podtynkowych, jak i natynkowych, znaleźć można wiele typów, wariantów kolorystycznych, kształtów i wykończeń, co daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz

Baterie łazienkowe – sklep Warszawa i okolice

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą baterii łazienkowych. W tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Modlińskiej 383. W przypadku pytań czy wątpliwości oddajemy również możliwość skontaktowania się z naszym zespołem telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy!

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu