Projektowanie łazienki – samodzielnie czy u projektanta?

projekt-lazienki

Łazienka uchodzi za pomieszczenie najtrudniejsze do aranżacji. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi stworzenia gotowego projektu jej wykończenia. Z pomocą przychodzą nam salony łazienek, gotowe stworzyć projekt odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom ich Klientów. W tym artykule skupiamy się na korzyściach związanych z wyborem opcji samodzielnego projektowania łazienki, jak również skorzystania z pomocy profesjonalnych projektantów łazienek. Podpowiadamy kiedy warto zdecydować się na konkretne rozwiązanie oraz na na jakiej podstawie warto podjąć decyzję.

Korzyści z samodzielnego projektowania łazienki

Samodzielne wykańczanie łazienki niesie z sobą nieocenioną zaletę, jaką jest możliwość stworzenia projektu w pełni zgodnego z własnymi upodobaniami. Z pewnością docenią ten fakt wszystkie osoby znające się na trendach i stylach łazienkowych. Mamy wówczas możliwość samodzielnego dobrania wszystkich elementów wyposażenia, tworząc pomieszczenie odpowiadające naszym indywidualnym preferencjom.

Kolejną ważną zaletą jest większa kontrola kosztów. Możemy dokładnie przyjrzeć się każdemu wybranemu elementowi wykończenia i poszukać jego potencjalnych tańszych zamienników. Możemy także sami podejmować decyzję, kiedy decydujemy się na zakup wyrobów gorszej jakości, a kiedy sięgamy po element wykończeniowy maksymalnie ekskluzywny i drogi.

Oczywiście nieodłącznym elementem każdej samodzielnie ukończonej łazienki jest też płynąca z tego satysfakcja. Jest to świetna okazja by dać upust własnej kreatywności oraz spełnić swoje marzenia dotyczące miejsca, w którym mieszkamy. Tym bardziej, że łazienka uchodzi za najbardziej osobiste i intymne pomieszczenie, które powinno zostać urządzone w sposób gwarantujące przyjemne i komfortowe przebywanie w nim.

Zalety z wyboru pomocy projektanta

Największa zaleta płynąca z wyboru pomocy doświadczonego projektanta łazienek to oczywiście jego profesjonalizm. Projektanci dysponują dużym doświadczeniem, mają olbrzymią wiedzę z zakresu aranżacji przestrzeni łazienkowych oraz dostępnych produktów i rozwiązań. Tym samym wiedzą jak uzyskać wymarzony efekt estetyczny, niezależnie od zgłoszonych przez Klientów, indywidualnych oczekiwań.

Pomoc projektanta to także gwarancja optymalnego wykorzystania przestrzeni. Każdy salon łazienek jest gotów stworzyć projekt dla pomieszczeń o ograniczonym metrażu jak również tych wyjątkowo przestronnych. W każdym wypadku uzyskujemy projekt pozwalający połączyć funkcjonalność, estetykę oraz pełną dostępność wszystkich sprzętów.

Projektanci łazienek dysponują większym asortymentem, w tym także mają dostęp do źródeł i dostawców rozwiązań ekskluzywnych, których produktów nie znajdziemy na sklepowych półkach. Tym samym korzystając z profesjonalnej pomocy możemy spodziewać się uzyskania bardziej ekskluzywnego i niespodziewanego efektu, niż gdybyśmy wykorzystali rozwiązania dostępne samodzielnie.

Na koniec warto podkreślić, że wybór pomocy profesjonalnego projektanta to oszczędność czasu. Nie musimy marnować go na przeglądanie i kompletowanie wszystkich sprzętów, wizyty w sklepie lub składanie zamówień. Nasi kontrahenci zrobią to nas.