Płytki rektyfikowane – co to znaczy?

Podczas prac remontowych czy budowlanych wiele osób decyduje się na zakup płytek. Obecnie spotkać się można z wieloma różnymi rodzajami i typami płytek: glazury i gresy, ścienne i podłogowe, łazienkowe i kuchenne, czy kalibrowane i rektyfikowane. Te ostatnie, choć należą do droższych rozwiązań, cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Co to znaczy, że płytka jest rektyfikowana? Brzegi takich płytek są po wypaleniu poddawane dodatkowej obróbce, a ich krawędzie zostają ścięte pod kątem prostym – w przekroju stanowią idealny prostokąt. Dzięki temu ich wymiarowa powtarzalność i dokładność sięga 0,2 mm. To w efekcie daje możliwość zastosowania minimalnej szerokości fugi podczas ich montażu. Krawędzie kalibrowanych płytek są z kolei zaokrąglone, a ich przekrój zbliżony jest do trapezu. Szczeliny pomiędzy zamontowanymi płytkami kalibrowanymi są przez to szersze, a zaokrąglenie krawędzi dodatkowo potęguje ten efekt.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się płytki rektyfikowane?

Płytki rektyfikowane świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zdecydowalibyśmy się na wykorzystanie płytek, to znaczy w kuchniach, łazienkach, korytarzach i pokojach dziennych. Ich właściwości pozwalają na niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Szczególną uwagę warto zwrócić jednak na walory estetyczne – minimalna szerokość fugi daje efekt jednolitej, równej powierzchni. Dlatego też, płytki rektyfikowane doskonale wyglądać będą na dużych przestrzeniach, nie przysłoniętych meblami czy innymi elementami wyposażenia wnętrz. Nadają się jednak również do niewielkich pomieszczeń, bowiem uzyskany efekt skutecznie odbija światło i spowoduje optyczne powiększenie przestrzeni.

DEKORUS – oferujemy wysokogatunkowe płytki rektyfikowane

W ofercie naszego sklepu znaleźć można szereg różnorodnych płytek rektyfikowanych. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy zróżnicowaną pod względem wariantów kolorystycznych, struktur, wykończeń i rozmiarów gamę produktów. Obszerna ilość dostępnych płytek rektyfikowanych z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających oczekiwań i potrzeb. Przedstawiamy rozwiązania najwyższej jakości, od znanych i cenionych w branży producentów. Gwarantujemy solidność, odporność i wytrzymałość naszych produktów – a to wszystko w atrakcyjnych cenach.

Płytki rektyfikowane – Warszawa i okolice

Zastanawiasz się – co to znaczy, że płytkirektyfikowane? Chcesz zasięgnąć porady eksperta w tym zakresie? A może szukasz innowacyjnych rozwiązań dla Twojego domu? Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Modlińskiej 383. To właśnie tutaj z bliska możesz przyjrzeć się proponowanym przez nas płytkom rektyfikowanym oraz skorzystać z naszego profesjonalnego doradztwa. W przypadku pytań czy wątpliwości można skontaktować się z nami także telefonicznie bądź mailowo.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu