wizualizacja łazienki

Wizualizacja łazienki

Salon Łazienek DEKORUS oferuje Państwu przygotowanie indywidualnej, trójwymiarowej aranżacji łazienki z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów wykończeniowych: płytek ceramicznych, ceramiki i baterii łazienkowych, kabin prysznicowych, wanien oraz akcesoriów łazienkowych. Wizualizacja obejmować będzie również wszelkie zabudowy – zarówno te niezbędne do rozmieszczenia wyposażenia łazienki (obudowy rur, wentylacji, stelaży podtynkowych), jak i te bardziej dekoracyjne (sufity podwieszane, wypusty i obudowy pod taśmy LED) oraz elementy oświetlenia.

Poniżej odpowiedź na trzy kluczowe i najczęściej zadawane nam pytania związane z przygotowaniem wizualizacji.

 • Od czego zacząć i co będzie nam potrzebne?
 • Ile czasu to potrwa i ile kosztuje?
 • Co tak naprawdę otrzymasz i co obejmuje przygotowanie wizualizacji?

1) Od czego zacząć?

Przygotowanie wizualizacji rozpoczynamy zawsze od inwentaryzacji pomieszczenia i omówienia wizji aranżacyjnej. Na spotkanie w tej sprawie nie musi specjalnie się umawiać. Zapraszamy w godzinach pracy salonu, gdzie na miejscu będziesz mógł przekazać doradcy klienta wszelkie materiały, sugestie odnośnie aranżacji łazienki, wybrać płytki i wyposażenie łazienki oraz poprosić o fachową pomoc i doradztwo.

Materiały, które potrzebujemy do przygotowania wizualizacji łazienki to przed wszystkim:

 • Wymiary pomieszczenia:

Długość, szerokość i wysokość łazienki to podstawowe wymiary, które będą nam potrzebne do narysowania trójwymiarowego modelu pomieszczenia.

Potrzebne będą również wymiary wszelki istniejących zabudów, obudów, pionów wentylacyjnych i kanalizacyjnych, czy rozmieszczenie na ścianach otworów – drzwiowych i okiennych (szerokość, wysokość, odległość od podłogi, głębokość oraz odległość od przynajmniej jednego z narożników pomieszczenia)

Powinni Państwo wskazać również rozmieszczenie przyłączy hydraulicznych (odległość osi przyłącza od narożnika pomieszczenia lub innego zwymiarowanego elementu). W tym przypadku bardzo precyzyjne wymiary nie są niezbędne, ale mogą ograniczyć ilość niezbędnych przeróbek hydraulicznych na etapie wykonawstwa i realizacji projektu. W tym miejscu dodamy, że rozmieszczenie elementów instalacji elektrycznej raczej nie jest potrzebne – z doświadczenia wiemy, że w tej kwestii zazwyczaj potrzebne są zmiany i przeróbki, wynikające z indywidualnych potrzeb, preferencji oraz ergonomii i funkcjonalności pomieszczenia.

Optymalnie jeśli powyższe wymiary pomieszczenia uda się dostarczyć nam w wersji zdjętej z natury. Dobrze byłoby zweryfikować wymiary podawane na projektach, czy prospektach deweloperów – różnią się one zazwyczaj od rzeczywistych wymiarów, co może sprawić, że nasze wyliczenia będą mniej precyzyjne, a realizacja wizualizacji w praktyce znacznie utrudniona. W konsekwencji na etapie wykonawstwa będą musieli Państwo podejmować znacznie więcej decyzji mających na celu adaptację wizualizacji do rzeczywistych wymiarów pomieszczenia. Z drugiej strony, my, nie będziemy mogli wziąć odpowiedzialności za ilość materiałów wyliczoną na podstawie tak przygotowanego projektu.

 • Sugestie odnośnie rozmieszczenia elementów wyposażenia i aranżacji samej łazienki

Wszelkie wskazówki odnośnie aranżacji łazienki będą dla nas bardzo pomocne, gdyż, z dużą dozą prawdopodobieństwa, przybliżą przedstawioną przez nas propozycję wizualizacji do Państwa oczekiwań. Ograniczą tym samym liczbę koniecznych poprawek i skrócą czas, w którym będą Państwo mogli zamówić materiały. Jeśli dysponują Państwo zdjęciem wymarzonej aranżacji, czy koncepcji łazienki prosimy o przekazanie jej naszemu doradcy.

Na pewno mają Państwo sprecyzowane (jak doskonale wiemy niektórzy mniej, niektórzy bardziej 🙂 ) jakie elementy wyposażenia miałyby znaleźć się w Państwa łazience. Dotyczy to zarówno tak kluczowych i funkcjonalnych decyzji jak wybór wanna, czy prysznic, przez wybór armatury (baterie podtynkowe vs baterie natynkowe), jak również tych bardziej estetycznych jak wybór koncepcji umywalki – stawiana na, czy wpuszczana w blat.

Przygotowana przez nas wizualizacja z jednej strony pomoże potwierdzić (lub nie) przyjęte przez Państwo założenia, zaś z drugiej pozwoli nam przekazać Państwu sugestie i podpowiedzi odnośnie aranżacji, układu funkcjonalnego i ergonomii projektowanej łazienki.

Wybór konkretnych modeli elementów wyposażenia łazienki nie jest niezbędny na tym etapie. Oczywiście jeśli mają Państwo wybrane jakieś produkty, prosimy o ich wskazanie, nie mniej jednak konkretne rozwiązania wyposażenia łazienki będziemy mogli przedstawić w momencie pierwszych konsultacji, gdy pomieszczenie będzie narysowane i będziemy znali wymiary poszczególnych przestrzenie w łazience. W ten sposób będziemy w stanie określić możliwość zastosowania danego rozwiązania, a także ocenić jego ergonomię i funkcjonalność.

 • Wybór kolekcji płytek

Przygotowywana przez nas wizualizacja ma stanowić dla Państwa pomoc przy podjęciu ostatecznej decyzji odnośnie zakupu zarówno płytek, jak i elementów wyposażenia łazienki. Ze swojej strony, nasi doradcy klienta i projektanci mogą podzielić się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem odnośnie oferowanego przez nas asortymentu. Mogą podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, wytłumaczyć różnice pomiędzy zbliżonymi wizualnie kolekcjami płytek, odpowiadając np. na pytanie skąd wynikają różnice w cenie. Nie podejmą oni jednak ostatecznej decyzji odnośnie wskazania płytek do przygotowania wizualizacji. Niestety, nie odpowiemy jednoznacznie na pytanie, która kolekcja płytek najbardziej będzie pasować do łazienki, która płytka jest najładniejsza, czy który odcień szarości najbardziej pasuje do płytek drewnopodobnych. Postaramy się jednak zawęzić obszar poszukiwań, ukierunkować na co zwrócić szczególną uwagę i służyć wszelką dostępną nam pomocą w podjęciu tej kluczowej i trudnej decyzji.

Wybór płytek, już na tym etapie, jest dla nas o tyle istotny i niezbędny, że rysując model pomieszczenia, przygotowując bryły zabudów i rozmieszczając elementy wyposażenia w łazience bierzemy pod uwagę przede wszystkim format i wielkość wybranej płytki. Zmiana kolekcji płytek w późniejszym etapie może powodować konieczność przebudowy całego pomieszczenia, co w konsekwencji mocno wydłuży czas przygotowania wizualizacji i może generować dla Państwa dodatkowe koszty.

Oczywiście, wszystkie wspomniane powyżej materiały mogą nam Państwo udostępnić drogą elektroniczną, a dalsze instrukcje przekażemy Państwu w takim wypadku zwrotnym mailem.

2) Ile to potrwa i ile kosztuje?

Koszt przygotowanie wizualizacji jednego pomieszczenia to 300zł, które w 100% rozliczymy na poczet zamówienia płytek, zgodnie z przygotowaną aranżacją. Nie określamy minimalnej wartości zamówienia, aby wizualizacja została wykonana GRATIS – jedyny warunek, to zakup u nas wszystkich płytek, które wykorzystane zostały w przygotowanej wizualizacjia

Na przygotowanie pierwszej wersji wizualizacji łazienki do konsultacji potrzebujemy ok. 2 tygodni → 9-12 dni roboczych. Nie oznacza to oczywiście, że tyle czasu wymaga wykonanie jednej wizualizacji. Spowodowane jest to przede wszystkim dużym zainteresowaniem tą usługą i w konsekwencji wydłużoną kolejką oczekiwania.

Poprawki do przesłanych wizualizacji staramy się nanosić na bieżąco i odsyłać poprawione zdjęcia wizualizacji w ciągu 1-3 dni roboczych, w zależności od złożoności zgłoszonych poprawek. Więcej czasu potrzebujemy, gdy zmiany dotyczą układu funkcjonalnego, ingerencji w zabudowy i rozmieszczenie elementów wyposażenia łazienki. Z kolei mniej czasu wymagają „kosmetyczne” zmiany kolorów, czy proporcji wykorzystanych przy aranżacji płytek.

Ile czasu ostatecznie potrwa etap poprawek w znacznej mierze zależy od Państwa. W ramach wybranej kolekcji płytek nie limitujemy ilości poprawek, co oznacza, że wizualizację będziemy poprawiać, aż do momentu gdy będą Państwo w pełni zadowoleni. Czy do Państwa 100% satysfakcji wystarczą 1-2 sesje poprawkowe, czy też kilkanaście – jest to kolejne z pytań, na które w tym momencie nie znamy odpowiedzi.

W momencie, gdy zaakceptują Państwo jeden z wariantów stworzonej wizualizacji, przygotujemy dla Państwa wycenę i zestawienie elementów niezbędnych do zamówienia, aby odtworzyć aranżację łazienki w rzeczywistości. Standardowy czas oczekiwania na płytki i elementy wyposażenia nie powinien przekroczyć 2 tygodni i waha się w zakresie 3-8 dni roboczych – pod warunkiem dostępności wybranego asortymentu w hurtowniach i fabrykach. Jeśli któryś z produktów nie będzie dostępny, sprawdzimy plany jego produkcji i w zależności od zwrotnej informacji producenta / dystrybutora, podejmą Państwo decyzję, czy mogą zaczekać na realizację , czy też wspólnie poszukamy jego zamiennika.

3) Co tak naprawdę otrzymam?

Podstawową funkcją przygotowanej przez nas wizualizacji są, z jednej strony możliwość sprawdzenia, weryfikacji i zobaczenia na modelu 3D pewny rozwiązań, zarówno funkcjonalnych, jak i wizualnych oraz estetycznych. Z drugiej strony mamy możliwość precyzyjnego wyliczenia ilości niezbędnych materiałów – płytek oraz dobrania odpowiednich wariantów wyposażenia. Z kolei Państwo będą mogli przedstawić swojemu wykonawcy zmaterializowany pomysł na swoją łazienkę, który usprawni najpierw wycenę prac, a później z całą pewnością usprawni ich realizację.

W ramach przygotowane wizualizacji otrzymają Państwo:

 • wizualizację 3D pomieszczenia – wykonaną na podstawie wybranej kolekcji płytek, bez limitu poprawek

 • wydruki / zdjęcia rzutów każdej ze ścian pomieszczenia dla wykonawcy

 • na życzenie dodatkowe rzuty i wymiarowanie pomieszczenia – unikamy wymiarowania przygotowywanych przez nas wizualizacji, gdyż nie są one w istocie projektem wykonawczym i wszelkie podane wymiary należy zweryfikować w rzeczywistości i traktować jako wskazówkę, nie zaś schemat, którego należy się ściśle trzymać

 • doradztwo i pomoc w kwestii doboru elementów wyposażenia łazienki – wanny, prysznica, stelaż podtynkowego, umywalki, toalety, czy baterii

 • zestawienie i wycenę płytek niezbędnych do realizacji zaakceptowanej wizualizacji łazienki w rzeczywistości

Zapraszamy do współpracy. Wspólnie stworzymy niepowtarzalne, piękne, a zarazem funkcjonalne wnętrze Twojej łazienki.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:

telefoniczny: 519 11 65 41 | 502 605 680 | 22 819 15 70

mailowy: dekorus@dekorus.pl

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu